BM-135 Askeladden C 75 CC, m Suzuki 300 hk. Velholdt båt klar for sesongen
Pris: 669 000 kr
Kontaktskjema
Fyll inn kontaktskjemaet under og trykk på send, så tar vi kontakt med deg angående denne båten!
| Båten står i | Norge |
| Tilstand | Brukt |
| Type | Pilothouse |
| Merke | Askeladden |
| Modell | C 75 CenterCabin |
| Årsmodell | 2015 |
| Lengde | 23 fot / 700 cm |
| Bredde | 246 cm |
| Motor inkl. | Ja |
| Motorfabrikant | Suzuki |
| Motortype | Utenbords |
| Motorstr. | 300 hk |
| Maks fart | 45 knop / 83,34 km/t |
| Drivstoff | Bensin |
| Vekt | 1 750 kg |
| Materiale | Glassfiber |
| Farge | Hvit |
| Sitteplasser | 7 |
| Soveplasser | 4 |
Beskrivelse
Askeladden C75 Center Cabin 2015 – Suzuki 300 hk | Topp utstyrt | Klar for sesong
Drømmer du om en moderne, rask og familievennlig daycruiser med det lille ekstra? Nå har du muligheten til å sikre deg en Askeladden C75 Center Cabin 2015 med kraftig Suzuki 300 hk – en svært ettertraktet kombinasjon.
Dette er en båt som leverer på alle nivåer: komfort, ytelse og brukervennlighet. Perfekt for både dagsturer, vannsport og helgeturer med overnatting. Båten er en 2015 modell, med motor 2017 modell, båt og motor sjøsatt første gang 2017.
Ytelse & motor
Båten er utstyrt med en Suzuki DF300 – en stillegående, sterk og driftssikker motor med moderne teknologi.
- 300 hk – gir rå akselerasjon og toppfart over 40 knop
- Elektronisk gir/gass (drive-by-wire)
- Keyless start / startsperre
- Jevn og økonomisk gange
- 145 timer
Dette er motoriseringen “alle vil ha” på denne modellen.
Komfort & bruk
Askeladden C75 er kjent for smart design og høy kvalitet:
- Romslig cockpit med god sitteplass til hele familien
- Stor solseng / sittegruppe
- Oversiktlig førerplass
- Kabin med soveplasser for 2–4 personer
- Eget toalettrom
Perfekt for både dagsturer og helgeturer.
Båt lite brukt, kun 145 driftstimer på motor.
Årlig vedlikehold av motor ihht serviceprogram.
Utført i 2026: Sjekket ventilklaringer/shims, skiftet rigging hose, nye anoder, nye batterier.
Skrog rengjort og bunnsmørt ved behov, senest i mars 2026. Båten har noen små bruks striper hakk i gelcoat etter vanlig bruk.
Ta kontakt for en hyggelig båt prat eller du ønske mer informasjon. Båten ligger klar i vår marina for prøvetur!!!!
- SELGE ELLER KJØPE BRUKTBÅT ? BRUK EN AUTORISERT BÅTMEGLER – FOR SIKKERHETS SKYLD
Bergen Marine AS er Autorisert av NORBOAT som har strenge oppfølgingskrav som vi følger, bl.a: Skraphandlerbevilling med plettfri vandel underbygget av Politi attest. Årlig bekreftelse fra bank og revisor om KLIENTKONTO om at dens midler håndteres korrekt. Årlig bekreftelse med regnskapsdokumentasjon som viser at firmaet er økonomisk vederheftig og at tilfredsstillende positiv aksjekapital er intakt. Vi benytter godkjente avtaler, kontrakter og protokoller som sikrer selger og kjøper som mellom mann (megler).
BERGEN MARINE AS GARANTERER: Sjekke dokumentasjon på at selger er rettmessig eier av båten. Sjekk av heftelser på både båt og løsøreregister mht selger. Benyttelse av KLIENTKONTO. Korrekt hjemmelsoverdragelse ved omregistrering i skipsregisteret NIS-NOR. Overtakelsesprotokoll som definerer når overdragelse av eiendomsretten skjer juridisk. Våre rutiner sikrer også at det ikke tilkommer nye heftelser på båten i saksbehandlingsperioden hos skipsregisteret, som ofte er noen uker? Vi innestår for at overdragelse til kjøper ikke finner sted før oppgjør eller tilfredsstillende garanti foreligger.
MEDLEM AV NORGES STØRSTE BÅTMGEGLERKJEDE – BMF Bergen Marine AS er også medlem i Norges største båtmeglerkjede – BMF Norges Båtmeglerforening Medlemmene samarbeider om å skaffe både kjøpere og selgere til aktuelle båter og samlet dekker vi hele Norge med 15 meglerkontor. Vi har også samarbeidspartnere langs hele kysten som kan bistå med besiktigelse, opptak og kontroll av båten ifm overdragelsen.
VI GIR TRYGGHET FOR KJØPER OG SELGER – BENYTT VÅR FAGKUNNSKAP OG LANGE ERFARING
Utstyr
Top-line pakke
Secur-mark båt og motor
Valg mellom inne- og utestyring
Skyveluke i tak
Garmin GPS kartplotter med ekkolodd
Baugpropell.
Trimflaps
Dieselvarmer i kabin
Sitteplass til 7
Toalett i forkabin. Septiktank.
Køyer i forkabin
Ekstra køye i styrehus
Kjøleskap
Kokeapparat (gass)
Vask m/vanntank
230 V landstrøm m/ kabel. 230 V stikkontakt.
To batterier (start/forbruk), kan sammenkobles. Nye batterier installert i 2026.
Tre nedfellbare benker på akterdekket
Badeplattform.
