BM-130 Askeladden 645 Beetle m Mercruiser 1.7 l 116 hk- 2003 modell.
Pris: 129 500 kr
Kontaktskjema
Fyll inn kontaktskjemaet under og trykk på send, så tar vi kontakt med deg angående denne båten!
| Båten står i | Norge |
| Tilstand | Brukt |
| Type | Daycruiser |
| Merke | Askeladden |
| Modell | 645 Beetle |
| Årsmodell | 2003 |
| Lengde | 21 fot / 640 cm |
| Bredde | 250 cm |
| Motor inkl. | Ja |
| Motorfabrikant | Mercruiser 1,7 d |
| Motortype | Innenbords |
| Motorstr. | 116 hk |
| Maks fart | 26 knop / 48,15 km/t |
| Drivstoff | Diesel |
| Vekt | 1 500 kg |
| Materiale | Glassfiber |
| Farge | hvit-blå |
| Sitteplasser | 6 |
| Soveplasser | 2 |
Beskrivelse
Askeladden 645 Beetle med MerCruiser 1.7 diesel, 116 Hk.
Båten har stått lagret på land i ca. 5 år og bærer litt preg av dette, både kosmetisk og vedlikeholds messig. Den fremstår som en rimelig inngang til båtlivet.
Vi har testet båten på en lenger kjøretur nå i Mars 2026, Motor starter og går fint, og båten fungerer fint i sjøen. men det må påregnes litt vedlikehold og gjennomgang før den blir helt tipp topp.. Turteller virker ikke, uviss årsak.
Motor:
· MerCruiser 1.7 diesel.
· Byttet vannpumpe, impeller, olje og zinker på drev,
· rengjøring av kjølesystem drev. Utført oktober 2025.
· Sist service på motor er ukjent.
Tilstand:
· Bunn smurt 2024
· Slitt kosmetisk.
· Har stått lagret på land i flere år
· Selges som den står (as is)
· Turteller virker ikke, uviss årsak.
· Mangler lanterne babord
Info:
· Fin størrelse med mulighet for overnatting
· Dieselmotor gir lavt forbruk
· Egner seg godt som en rimelig turbåt
Ta kontakt ved interesse. Båten ligger i vår marina klar til visning og prøvetur!!!!!!!!
Det kommer flere bilder… 🙂
- SELGE ELLER KJØPE BRUKTBÅT ? BRUK EN AUTORISERT BÅTMEGLER – FOR SIKKERHETS SKYLD
Bergen Marine AS er Autorisert av NORBOAT som har strenge oppfølgings krav som vi følger, bl.a: Skraphandler bevilling med plettfri vandel underbygget av Politi attest. Årlig bekreftelse fra bank og revisor om KLIENTKONTO om at dens midler håndteres korrekt. Årlig bekreftelse med regnskaps dokumentasjon som viser at firmaet er økonomisk vederheftig og at tilfredsstillende positiv aksjekapital er intakt. Vi benytter godkjente avtaler, kontrakter og protokoller som sikrer selger og kjøper som mellom mann (megler).
BERGEN MARINE AS GARANTERER: Sjekke dokumentasjon på at selger er rettmessig eier av båten. Sjekk av heftelser på både båt og løsøreregister mht selger. Benyttelse av KLIENTKONTO. Korrekt hjemmels overdragelse ved omregistrering i skipsregisteret NIS-NOR. Overtakelses protokoll som definerer når overdragelse av eiendomsretten skjer juridisk. Våre rutiner sikrer også at det ikke tilkommer nye heftelser på båten i saksbehandlingsperioden hos skipsregisteret, som ofte er noen uker? Vi innestår for at overdragelse til kjøper ikke finner sted før oppgjør eller tilfredsstillende garanti foreligger.
MEDLEM AV NORGES STØRSTE BÅTMGEGLERKJEDE – BMF Bergen Marine AS er også medlem i Norges største båtmegler kjede – BMF Norges Båtmegler forening Medlemmene samarbeider om å skaffe både kjøpere og selgere til aktuelle båter og samlet dekker vi hele Norge med 15 meglerkontor. Vi har også samarbeidspartnere langs hele kysten som kan bistå med besiktigelse, opptak og kontroll av båten ifm overdragelsen.
VI GIR TRYGGHET FOR KJØPER OG SELGER – BENYTT VÅR FAGKUNNSKAP OG LANGE ERFARING
Utstyr
- Kalesje
- Pantry (vask, kokeapparat)
- Kjøleskap
- Dusj / trykkvann
- Bade plattform + bade stige
- Ekkolodd.
- Fendre.
- Fortøynings tau
- Anker vinsj akterut.
- Porta potty
