BM-125 Sea Ray 250DA m/Mercruiser 4.2 disel 220 hk. Bravo 2 Hekk aggregat
Pris: 319 000 kr
Kontaktskjema
Fyll inn kontaktskjemaet under og trykk på send, så tar vi kontakt med deg angående denne båten!
| Båten står i | Norge |
| Tilstand | Brukt |
| Type | Cabincruiser |
| Merke | Sea Ray |
| Modell | 250 DA |
| Årsmodell | 1997 |
| Lengde | 25 fot / 760 cm |
| Bredde | 259 cm |
| Dybde | 91 cm |
| Motor inkl. | Ja |
| Motorfabrikant | Mercruiser |
| Motortype | Innenbords |
| Motorstr. | 220 hk |
| Maks fart | 30 knop / 55,56 km/t |
| Drivstoff | Diesel |
| Vekt | 2 600 kg |
| Materiale | Plast |
| Farge | Hvit-Blå |
| Sitteplasser | 7 |
| Soveplasser | 4 |
Beskrivelse
Pen og velholdt Sea Ray 250 Sundancer fra 1997, med Mercruiser 4.2 D-Tronic 220 hk og Bravo 2 hekkaggregat. Med kun 388 timer. toppfart på 30 knop og marsjfart på 22knop.
Båten ser ut til å være godt vedlikeholdt og pent brukt i forhold til alderen.
Innredningen har en koselig cockpit med sittegruppe som gir god plass til alle rundt bordet, nær styreposisjonen. Den oversiktlige styreposisjonen er utstyrt med instrumenter og Garmin kart plotter, samt ekkolodd, noe som gjør båt kjøring til en lek. Når man går ned trappen og inn i for kabinen, finner man et pantry med vask, kokeapparat og kjøleskap. Det er også et separat toalett rom med wc og dusj. Stikk køya har plass til 2 personer, pluss 2 ekstra sengeplasser i forpiggen, så totalt er det 4 sengeplasser. I tillegg er det en stor bade plattform med bade stige og dusj.
Båten fremstår hel og komplett, med normal bruks slitasje for alderen.
Følgende punkter blir nevnt:
Montert kjølevanns inntak under båt.
Båten ble vasket og fikk nytt bunnstoff i 2025.
Det ble skiftet belg ved drev service i juni 2023.
Oljen på drevet ble skiftet senest i 2025.
Motoren fikk skiftet olje, olje filter, kjølevæske og diesel filter i 2024.
Fartsmåleren fungerer ikke, årsaken er ukjent. Viften for avtrekks rommet må sjekkes. Det automatiske slukke systemet i motorrommet er koblet fra og fungerer ikke.
Utstyr
- Garmin Kartplotter-ekkolodd
- VHF
- Radio cd spiller
- Trimplan
- Ankevinj i baug
- Landstrøm, m batteri lader
- Koketopp m rødsprit
- Micro i bysse,
- Kjøleskap
- Vask i bysse.
- Dusj på akterdekk.
- Dusj inne på bad.
- Kalesje.
- Landstrøm
- Batterilader
- 1 stk startbatteri (2021)
- 1 stk forbruksbatteri (2021)
- Diesel tank 270 liter
- Ferskvann 105 liter
- Varmtvann 25 liter
- Septik 106 liter
