Uttern D59
Seil avsted
Om båten
| Total lengde | 5,84 m |
| Skroglengde | 5,65 m |
| Total bredde | 2,34 m |
| Broklaring | 1,34 m |
| Total båtvekt uten motor | 1074 kg |
| Maks motorvekt | 211 kg |
| Maksimum belastning (mennesker, utstyr, motor) | 725 kg |
| Lengde på motorstammen | XL |
| Maks effekt | 150 hk (110 kw) |
| Dypgående | 0,48 m |
| Vanntank | 32 l |
| Drivstofftank, maksimalt volum | 160 l |
| Type drivstofftank | Fast tank |
| Total høyde | 1,75 m |
| Maks antall passasjerer | 6 |
| Antall køyer | 2 |
| CE-kategori | C |

























